+370 657 73013
0.00€
Tarpinė suma: 0.00 €
PVM (21%): 0.00 €
Iš viso: 0.00 €

Apie džiovintuvus

Rankšluosčių džiovintuvai (arba įprastai dažnai vadinami tiesiog gyvatukais) būtinas vonios kambario ar dušo patalpos elementas. Jo pagrindinė paskirtis jau apibrėžiama pavadinimu: rankšluosčių, drabužių ir kt. džiovinimas. Be kita ko, jo skleidžiama šiluma suteikia jaukumo vonios ar dušo patalpai.
 
Pagal šilumos šaltinį rankšluosčių džiovintuvai skirstomi į:
 • elektrinius –  šildomus elektra,
 • vandeninius – šildomus karštu vandeniu iš centralizuotos ar namo šildymo sistemos,
 • kombinuotus – šildomus ir vandeniu, ir elektra.
 
Elektriniai rankšluosčių džiovintuvai dažniausiai statomi tada, kai nėra galimybės prijungti įprasto rankšluosčių džiovintuvo prie šildymo sistemos.  Elektriniai rankšluosčių džiovintuvai sunaudoja palyginti nedaug elektros energijos, nes jų galingumas dažniausiai siekia 50–100 W. Taip pat, kaip elektriniai rankšluosčių džiovintuvai, gali tarnauti ir kopėtėlių tipo rankšluosčių džiovintuvai, kai juose įmontuotas kaitinimo tenas. Šiuo atveju džiovintuvas turi būti užpildytas tam skirtu šildymo sistemos skysčiu, pvz.: etilenglikoliu ar pan. Elektrinis rankšluosčių džiovintuvas yra elektrinis prietaisas, todėl elektros lizdas, skirtas jam pajungti, turi būti sumontuotas laikantis visų saugos reikalavimų: laikantis saugaus atstumo nuo vonioje esančių vandens prietaisų ir lizdas turi turėti reikalavimus atitinkančią IP saugos klasę.
 
Vandeniniai rankšluosčių džiovintuvai pagal formą gali būti skirstomi į gyvatukus ir kopėtėles. Gyvatuko formos džiovintuvai buvo statomi seniau statytuose daugiabučiuose. Remontuojant butus ar statant naujus individualius ar daugiabučius namus pirmenybė šiuo metu įprastai teikiama kopėtėlių formos rankšluosčių džiovintuvams.
 
Pagal šilumos šaltinį rankšluosčių džiovintuvai skirstomi į:
 • elektrinius –  šildomus elektra,
 • vandeninius – šildomus karštu vandeniu iš centralizuotos ar namo šildymo sistemos,
 • kombinuotus – šildomus ir vandeniu, ir elektra.
 
Kombinuoti rankšluosčių džiovintuvai – tai džiovintuvai-kopėtėles su įmontuotu elektriniu tenu. Žiemą jie jungiami prie namo šildymo sistemos, o vasarą, pagal poreikį, šildomi elektra. Kombinuoti rankšluosčių džiovintuvai gali būti naudojami vien tik kaip elektriniai, kai džiovintuvas užpildomas skysčiu-šilumos nešėju, sumontuojamas elektrinis tenas ir pastatomas patalpoje, nejungiant jo prie šildymo sistemos.
 
Yra paplitusi nuomonė, kad jei vonios kambaryje įrengtos šildomos grindys, tai rankšluosčių džiovintuvas nebūtinas arba atvirkščiai, kai tikimasi, kad rankšluosčių džiovintuvas vienas apšildys patalpą. Iš tiesų, tai klaidingos nuomonės, nes džiovintuvo paskirtis – džiovinti rankšluosčius, o patalpą jis šildo minimaliai. Šildomų grindų paskirtis – tiesiog apšildyti patalpą. Todėl patalpai šildyti turi būti įrengtas atskiras šilumos šaltinis: šildomos grindys, radiatorius ar pan., o rankšluosčiams ir kt. džiovinti – įrengtas džiovintuvas. 
 
Pasirenkant rankšluosčių džiovintuvą, būtina atsižvelgti į:
 • galią;
 • matmenis;
 • dizainą.
 
Galia ir matmenys susiję parametrai, nes kuo didesnis rankšluosčių džiovintuvas, tuo didesnis šilumos atidavimo plotas, t.y. galia.  Elektriniuose rankšluosčių džiovintuvuose galią lemia jo šildymo galia, vandeniniuose – šilumos atidavimo plotas, t.y. džiovintuvo ilgis bei skersmuo. Kombinuotų rankšluosčių džiovintuvų galią lemia kaitinimo teno galia. Teno galia įprastai būna 200, 300 ar 600 W.
 
Atsižvelgiant į dizainą rankšluosčių džiovintuvai gali būti:
 • U, S, M formos rankšluosčių džiovintuvai – gyvatukai – dažniausiai montuojami senuose daugiabučiuose;
 • kopėtėlių formos rankšluosčių džiovintuvai su apatiniu pajungimu – dažniausiai naudojami privačiuose ir naujai statomuose daugiabučiuose namuose bei renovuojamuose senuose daugiabučiuose;
 • kopėtėlių formos rankšluosčių džiovintuvai su šoniniu pajungimu – montuojami kaip alternatyva M formos gyvatukams senuose daugiabučiuose;
 • išskirtinio dizaino rankšluosčių džiovintuvai – dažniausiai naudojami privačiuose ir naujai statomuose daugiabučiuose namuose bei renovuojamuose senuose daugiabučiuose.
 
Rankšluosčių džiovintuvai įprastai kabinami ant sienos, nors atskirais atvejais gali būti tvirtinami prie grindų ar atlikti sienelės-atitvaro funkciją.
 
Rankšluosčių džiovintuvai yra gaminami iš nerūdijančio plieno, cinkuoto plieno ar juodo metalo plieno vamzdžių, vario, žalvario. Nerūdijančio plieno rankšluosčių džiovintuvai kiek brangesni nei pagaminti iš juodo metalo, tačiau pasižymi ilgaamžiškumu, geru šilumos atidavimu, stilinga išvaizda ir t.t.
 
Nerūdijančio plieno rankšluosčių džiovintuvai tinkami montuoti tiek į centrinio šildymo sistemą, tiek į karšto vandens tiekimo cirkuliacinę sistemą. Tik, kad nevyktų elektrocheminė korozija, nerūdijančio plieno rankšluosčių džiovintuvai būtinai turi būti tinkamai įžeminti.