+370 657 73013
0.00€
Tarpinė suma: 0.00 €
PVM (21%): 0.00 €
Iš viso: 0.00 €

Džiovintuvų montavimas

Nerūdijančio plieno rankšluosčių džiovintuvai dažniausiai montuojami į centrinio šildymo sistemą. Tačiau juos galima montuoti ir į karšto vandens tiekimo cirkuliacinę sistemą, kurios yra įrengtos senuose daugiabučiuose namuose. Pastarosiose sistemose dažniausiai montuojami U, S ar M formos gyvatukai, kurie neturi suvirinimo siūlių ir juose lėčiau vyksta elektrocheminė korozija.
 
Nerūdijančio plieno rankšluosčių džiovintuvai – kopėtėlės dažniausiai montuojami į centrinio šildymo sistemas, tačiau juos galima montuoti ir į karšto vandens tiekimo cirkuliacines sistemas, tačiau jie būtinai turi būti įžeminti, kad nevyktų elektrocheminė korozija. Neįžeminus rankšluosčių džiovintuvų, jų tarnavimo laikas gali ženkliai sumažėti ir tokiu atveju jiems nebus taikoma gamintojo garantija.
 
Sumontavus rankšluosčių džiovintuvą į cirkuliacinę sistemą, jis bus šiltas visus metus, nes juo tekės karštas geriamas vanduo, todėl nebus nepatogumų pavasario-vasaros-rudens metu, kai nebus šildomos patalpos, t.y. ne šildymo sezono metu. Sumontavus rankšluosčių džiovintuvą į centrinę šildymo sistemą, jis šilumą skleis tik šildymo sezono metu, t.y. tik 6–7 mėnesius. Todėl natūraliai iškyla klausimas: kaip džiovinti rankšluosčius likusiu metų laikotarpiu? Tai ypač aktualu rudenį ar pavasarį, kai šildymas išjungtas, o namuose drėgna ir vėsu. Šiuo atveju yra siūlomas sprendimas: į kopėtėlių tipo rankšluosčių džiovintuvus įstatyti kaitinimo tenus ir juos paversti kombinuotais rankšluosčių džiovintuvais. Primename, kad kaitinimo tenų negalima įstatyti į U, S ir M formos gyvatukus.
 
Montuojamo į rankšluosčių džiovintuvus kaitinimo teno galia priklauso nuo džiovintuvo galios ir ji įprastai būna 200, 300 ar 600 W. Jie gali būti įvairių tipų ir džiovintuvo temperatūra gali būti palaikoma su mechaniniu, elektroniniu ar programuojamu termostatu.  Kaitinimo tenų asortimentą galite peržvelgti paspaudę šią nuorodą.
 
Kaitinimo tenas su trišakiu ir ventiliu montuojamas vienoje džiovintuvo pusėje, o kitoje džiovintuvo pusėje taip pat montuojamas ventilis, kuris dažniausiai būna kampinis. Ventilių ir trišakio komplektą, reikalingą tenui pajungti ir džiovintuvą paversti kombinuotu/elektriniu, peržiūrėkite paspausdami šią nuorodą.
 
Pasibaigus šildymo sezonui užsukami ventiliai ir kaitinimo elementas įjungiamas į elektros lizdą. Tokiu atveju kaitinimo tenas šildys tik džiovintuve esantį skystį ir jis veiks kaip įprastas elektrinis džiovintuvas. Jei ventiliai nebus užsukti, o kaitinimo tenas įjungtas, tai bus šildomas pratekantis vanduo ir visas sušildytas vanduo nubėgs pas kaimynus, o sąskaitą už jo šildymą teks apsimokėti patiems. Prasidėjus šildymo sezonui, ventiliai turi būti atsukami, o kaitinimo teno kištukas ištraukiamas iš elektros lizdo.
 
Kadangi šiuo atveju rankšluosčių džiovintuvas veiks kaip elektrinis prietaisas, tai elektros lizdas turi būti sumontuotas laikantis visų saugos reikalavimų: laikantis saugaus atstumo nuo vonioje esančių vandens prietaisų ir lizdas turi turėti reikalavimus atitinkančią IP saugos klasę. Taip pat svarbu žinoti, kad į kopėtėlių tipo rankšluosčių džiovintuvus kaitinimo tenas turi būti montuojamas vertikalioje padėtyje.